Artı Yaşam Hakkında

  • PDF

Bizler şehir kültürü almış şehirliler olarak; daha çok kapalı mekanlarda, oturarak, fikir üreterek, sürekli bir mekanizma içerisindeki döngüde çalışarak hayatımızı devam ettirmekteyiz. Kendimiz bir şeyler yapma çabası içerisinde olmadığımız sürece bu sistem çarkı bizleri istediği yere götürmekte ve geriye dönüp baktığımızda kendimiz için çokta fazla bir şey yapmadığımızı görmekteyiz.

Yaşamak istediğimiz, ma uygulamaya gelince uzak durduğumuz, içine girmediğimiz o kadar çok şey var ki…

Şehirleşmenin getirdiği, her şeyi bir ücret karşılığı yapma psikolojisi bazen bizleri bu etkinliklerden uzak tutmakta. Aslında kısıtlı imkanlarımızla da yapabileceğimiz çok şey var.

Artı yaşam, sanal ortamdaki sanal iletişimi fiziksel iletişime dönüştürmek için yola çıkmış durumda.

  • An gelecek aniden bir yere gideceğiz, o an o saat karar vereceğiz.
  • An gelecek, kirlenmeye çamur banyosu yapmaya, toz toprak içerisinde Ankara’da safari yapmaya gideceğiz.
  • An gelecek "sürpriz" diyeceğiz;  bize güvenin diyecek ve hiç bilmediğimiz diyarlara, mekanlara birlikte gideceğiz.
  • An gelecek yeni yeni destinasyonları birlikte çıkaracağız, kaybolma riskini göze alarak.

Yaşama artı değer katmak derken, sadece kendi yaşamımıza  katmayacağız. Maddi durumu iyi olmayan, ancak bir çoğumuz için kültürel ve sanatsal aydınlanma için çaba gösteren dostlarımıza da her yaptığımı etkinlikten bir miktar katılım payı ayırarak bu arkadaşlarımızın yaşamlarına da artı değer katacağız. Bununla ilgili kuruluş bildirgemizi hazırlıyoruz. Her şeye ticari kaygıyla bakılan zamanımızda; bizler dinamik bir yapı içerisinde her şeyi ortaklaşa paylaşacak, sürekli yeni şeyler yapan heyecanlı bir yapıya bürüneceğiz. Fotoğraftan anlayan, eğitim verebilecek bilgi düzeyinde olan arkadaşımızı; fotoğraf eğitimi almak isteyen dostlarımızla bir araya getireceğiz, ya da mitolojiyi, Anadolu kültürünü, arkeolojiyi, Anadolu uygarlıklarını merak eden ve iyi bilen arkadaşlarımızı bir araya getireceğiz.

Bizler Artı Yaşam üst çatısı olarak; mekanı hazırlayacak, eğitmen arkadaşımızı ayarlayacak ve ilgi gruplarını ayrı ayrı çatılar altında buluşturacak ve gerekli olan maliyetleri de yaptığımız etkinliklerden kesilen katkı payı ve sponsor destekleri ile yapacağız.

Her yapılan etkinlik ücreti içerisinde belirlenecek bir yüzdeyi ilgili etkinlik alanına bağlı olarak bir havuz oluşturacak, bu etkinliklere katılan dostlarımızın sağlamış oldukları katma değerin miktarını da şeffaf bir şekilde artı yaşam web sayfamızda görebileceğiz. Şeffaf olacak, özeleştiri yapacak, yapıcı eleştiriye her zaman açık olacağız.

Öncelikli hedefimiz artı yaşam grubunu bir okul haline getirebilmek…

Bunun için kendi yeteneklerimizle kendimize katkıda bulunacağız. Örneğin kuracağımız kültür yaşam klübündeki izcilik bölümüne çocuklarımızı yollayacak, belirli bir sorumluluk bilincine sahip olacak çocuklarımızı gençlik kamplarına yönlendireceğiz. Bu dinamik yapı içerisinde çocuklarımızın yetenek ve birikimlerini diğer arkadaşlarına aktarmalarını sağlayacağız. Çocuklarımızın yaşamlarına artı değer katarak daha önce belgesellerde gördüklerini bire bir yaşama imkanları vereceğiz. Belirli yaş üstü büyüklerimizin geçmiş hikayelerini dinleyecek, fırsat buldukça önemli günlerde özel sosyal mekanları ziyaret edecek, doğaya çıkacak, köyde yaşam etkinlikleri düzenleyecek,  en azından bir gün de olsa çam-meşe ağaçları içerisinde zaman geçireceğiz.

İstedikten sonra yaşamımıza katamayacağımız şey yok aslında… Yeter ki fikir birliği yapabilelim ve bir araya gelebilelim.

Rezervasyon ve Bilgi

 
Artıyaşam ofisinden rezervasyon yaptırabilirsiniz:

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı) 

Telefon: 0 312 417 67 06 - 0 312 417 67 09
GSM: 0 530 602 78 82

Ayrıntılı bilgi için:
You are here: Biz Kimiz Artı Yaşam